Kryzys

kryzeNie tylko treningi bywają męczące, ścisła dieta również… Pomimo tego, że mężczyźni są bardziej wytrwali w postanowieniach niż kobiety – zwłaszcza jeżeli chodzi o te sportowe, to na nich też przychodzi pora. Kryzys. Nie chce się trenować, nie chce się zdrowo odżywiać i pilnować godzin posiłków. Przychodzi taki dzień, że nawet większa liczba powtórzeń nie przynosi satysfakcji. Masz ochotę rzucić to wszystko i zacząć od poniedziałku. Tylko zastanów się, ile tych poniedziałków już było… Czy jest sens zaprzepaścić to, co już udało Ci się osiągnąć? Dlaczego tak się dzieję? Dlaczego dopadł Cie kryzys? Jest kilka powodów.

Po pierwsze: bardzo możliwe, że jesz za mało! Przez co nie masz siły normalnie 109funkcjonować… a o porządnym treningu to już nie wspomnę.

Przetrenowanie: dobrze, że zacząłeś ćwiczyć, ale nie możesz spędzać na siłowni kilku godzin dziennie. To nic nie da.. Nie zbudujesz masy mięśniowej szybciej, a wręcz przeciwnie – oddalisz się od wyznaczonego celu. No chyba, ze Twoim celem jest przetrenowanie i ból mięśni.

Brak snu: nie wiem czy wiesz, ale mięśnie rosną podczas odpoczynku, a nie w trakcie treningu! Jeżeli nie zadbasz o odpowiednią regenerację, wszystkie wyrzeczenia ostatnich miesięcy pójdą na dno!

zreMonotonia w kuchni: to, że jesteś na diecie nie oznacza, że musisz jeść nudno. Twoje menu to nie tylko kurczak i ryż. Uwierz mi naprawdę można jeść smacznie i zdrowo! Jeżeli w kółko będziesz jadł to samo, to w końcu rzucisz to wszystko gdzieś i pójdziesz do Maca. Masz naprawdę dużo możliwości. Musisz tylko po prostu chcieć! Zmieniaj kombinację posiłków, co najmniej co trzy 3 dni. Dzięki temu unikniesz nudy w kuchni!

Wrzuć na luz:  wyrzuć ze swojego słownika stwierdzenie: albo wszystko albo nic! Takie podejście nie ma sensu.. Myśląc w taki sposób, nawet najmniejsze odstępstwo od diety spowoduje, że po prostu ją porzucisz… Każdy z nas jest tylko człowiekiem.. Nawet jeśli zdarzy Ci się jakaś wpadka, to otrzep ręce i działaj dalej!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *